Bölüm Başkanından

Sevgili Öğrenciler,

21. Yüzyılın meslekî açıdan en gözde sahası olan havacılık ve uzay bilimleri alanında uzmanlar yetiştirmeyi hedefleyerek yol çıktık. Pilotaj Bölümü olarak Türk Hava Kurumu’nun onlarca yıllık deneyimi üzerine akademik boyut ekleyerek siz değerli öğrencilere bu saygın branşın akademik nitelikli kapılarını açıyoruz.

2000-2012 yılları arasında 7 kat büyüyen havacılık sektöründe mevcut personel sayısının ihtiyacı karşılamadığı bilinen bir gerçektir. Bu gerçeği ülkemiz adına bir avantaja dönüştürmek üzere deneyimli akademik personeli, seçkin uçuş öğretmenleri, modern pisti, kulesi ve tesisleriyle eğitim veren Türk Hava Kurumu Üniversitesi, mezun olacak öğrencilerimizin sektörde aranan eleman olmalarını sağlayacaktır.

Bölümümüzün eğitim müfredatı ulusal ve uluslararası sivil havacılık otoritelerinin öngördüğü standartlara göre kurgulanmıştır. Gerek lisans gerekse lisansüstü programlarımızda eğitim gören öğrencilerimize akademik derinlik ve AR-GE kültürü kazandırmayı hedeflemekteyiz.

Çözüm ortaklarımız arasında yer alan sektör liderleri ve üniversiteler ile yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda öğrencilerimize kaliteli bir eğitim olanağı sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Bir ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi olarak tüm başarılı gençlerimizi 21. yüzyılın bu hızla büyüyen dünyasına katılmaya davet ediyoruz.

Pilotaj Bölüm Başkanı